O projektu

Aktualne informacije o prireditvi in drugih dogodkih na Zlatorogovi pravljični poti najdete na Facebook strani..

Na začetku šolskega leta 2009/2010 sta se dve vzgojni skupini Enote vrtec Bohinj, ki deluje pod okriljem OŠ dr. Janeza Mencingerja Bohinjska Bistrica, prijavili na razpis Turistične zveze Slovenije »Turizem in vrtec – z igro do prvih turističnih korakov«. Začeli so spoznavati Bohinj. Ko so naleteli na Bohinjske pravljice, se jim je utrnila zamisel o pravljični deželi. Porajajočo se deželo so poimenovali Zlatorogova pravljična dežela, po znanem junaku iz bohinjske pravljice o Zlatorogu. Ko so razmišljali, kam bi umestili to pravljično deželo, se jim je zdel svet ob zahodni obali Bohinjskega jezera v Ukancu kot nalašč ustvarjen za to. Ime kraja Ukanc je nastalo kot skovanka iz besedne zveze »U konc’«, kar pomeni na koncu, na koncu sveta. Tam je pravi kraj za pravljice. Zato so tudi prvo dvodnevno prireditev, ko je pravljična dežela tam oživela, poimenovali po tem kraju: U KONC’ SVETA SO PRAVLJICE DOMA.

Pri pripravi projekta se je Vrtec Bohinj povezal s turistično organizacijo Turizem Bohinj, ki je predlagal, da se dvodnevna prireditev v majskem vikendu vključi v mednarodni Festival alpskega cvetja, Turizem Bohinj pa je ponudil tudi delček svoje moči pri organizaciji same prireditve.

Leta 2018 se je Zlatorogova pravljična dežela spremenila v ime Zlatorogova pravljična pot, saj so turistični delavci v Bohinju projekt nadgradili. Zdaj naša pot obstaja v Deželi Zlatoroga, ki zajema večje območje.

Deseta prireditev z naslovom “U’konc sveta so pravljice doma” je potekala 25. in 26. maja 2019.

maj 2024
PTSČPSN
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   
« Apr   Jun »
Dostopnost