V letošnjem šolskem letu smo v našem vrtcu izvajali projekt Zdravje v vrtcu. V projekt je bila vključena večina skupin. Strokovne delavke so se udeležile izobraževanj, ki so potekala na daljavo. Pridobile smo nekaj novih informacij, kako otroke opremiti z znanjem in izkušnjami, ki jim bodo kasneje v življenju pomagali poskrbeti za svoje počutje. Tema letošnjega programa Zdravje v vrtcu je bila Počutim se dobro.

Poleg ustaljene dnevne rutine, ki jo vsakodnevno izvajamo (umivanje rok, uporaba stranišč, gibanje…), nas program spodbuja k načrtovanju dejavnosti s področja zdravja.

Dejavnosti, ki smo jih letos v našem vrtcu izvajali v sklopu projekta Zdravje v vrtcu:

  • Varno s soncem,
  • Narava in varovanje okolja,
  • Gibanje,
  • Zdrava prehrana,
  • Zdrav način življenja,
  • Duševno zdravje,
  • Čustva,
  • Dobili bomo dojenčka.
             
Dostopnost