V šolskem letu 2023/24 smo v našem vrtcu izvajali projekt Zdravje v vrtcu. V projekt je bilo vključenih vseh dvanajst skupin. Strokovne delavke so se udeležile izobraževanj, ki so potekala preko interneta. Tam smo dobile veliko novih informacij, kako otroke navajati na uporabo besed za kvalitetno sobivanje. Poleg tega smo se podkrepile z znanji, kako varovati duševno zdravje na delovnem mestu. Ogledale smo si tudi nekaj primerov dobre prakse, kako to znanje prenesti na otroke. Rdeča nit letošnjega programa je bila na temo komunikacije: Besede imajo moč.

Poleg ustaljene dnevne rutine, ki jo vsakodnevno izvajamo, nas program spodbuja k načrtovanju dejavnosti s področja zdravja.

Dejavnosti, ki smo jih letos v našem vrtcu izvajali v sklopu projekta Zdravje v vrtcu:

  • Umetnost za sproščanje čustev
  • Učenje umivanje rok
  • Ko zbolim
  • Zdrava prehrana
  • Gibanje za zdravo telo in um
  • Promet in varnost
Dostopnost