V lanskem šolskem letu smo se pridružili številnim vrtcem in šolam, ki so že vključene v projekt Mreža gozdnih vrtec in tudi letos z našim sodelovanjem nadaljujemo. Naš vrtec je prav poseben vrtec, ki leži v osrčju neokrnjene narave, in nam zato nudi številne možnosti za izvajanje idej o gozdnem vrtcu.

Jeseni smo v gozdu ali na travniku pripravili gledališko predstavo in imeli telovadbo. Odpravili smo se tudi na izlet in v gozdu nabrali različne materiale, ki smo jih prinesli v vrtec, se z njimi igrali in ustvarjali. Seveda smo se v gozdu tudi igrali in v naravi celo praznovali rojstni dan. Pri tem nas dež ni čisto nič oviral.  Gozd, travnik in polje pa niso le zabava, zanje je treba tudi skrbeti, zato smo tudi počistili smeti.