Danes smo položili temeljni kamen za nov vrtec.
Potrebe po novem vrtcu segajo že dobro desetletje nazaj. So bili časi, ko smo bili tik pred začetkom gradnje, in so bili časi, ko se je zdelo, da nikakor ni ugodnih pogojev za to, da zgradimo nov vrtec.
Vendarle… kdor čaka, dočaka.
In smo dočakali dan, ko se udejanjajo naše velike želje, želje, da dobijo naši otroci nove prostore in vzgojiteljice ter ostali delavci vrtca kvalitetne pogoje za vzgojno varstveno delo.
Prostor je tretji učitelj, pravi velik strokovnjak za vzgojo in izobraževanje Loris Malaguzzi. Želimo si, da je temelj, ki ga danes postavljamo, temelj hiše, kjer bodo otroci spoznavali, čutili, se čudili, odkrivali, spraševali, dvomili, rastli, padli, vstali, se veselili, dobili prijatelje, se učili. Da bo to hiša, kjer bomo z veseljem lahko rekli, da iz malega raste veliko.