Na prvi jesenski dan je pri Slončkih in Miškah na vrata potrkalo Strašilo motovilo. Otroci so z vstopnicami vstopili v igralnico, ter si z navdušenjem, kot v pravem gledališču ogledali predstavo. Prav tako je v tem času zrasla Repa velikanka. Le kdo vse jo je pomagal izpuliti pa si oglejte na slikah.

Med prebiranjem jesenskih knjig se nam je porodila ideja, da bi pripravili tržnico. Tako kot Ujtata v knjigi, ki smo jo prebrali. Kakšno veselje je bilo, ko so otroci šteli gumbe in jih menjali za sadje.

Na sprehodih opazujemo naravo, kako se spreminja in pripravlja na zimo. Spoznali smo jesenske drevesne plodove. Eno izmed njih je tudi kostanj. Na žalost pravi kostanj ne raste v Bohinju, a za nas to ni ovira, da bi pripravili kostanjev piknik. Na povabilo se je odzval kuhar Stane, ter nam ga ravno prav zapekel. Z njim smo se vsi prav posladkali.

Dostopnost